38 özel mülkler bulundu
Filtreleri gizle
1
8
Ara
Filter icon Aramayı filtrele

Gaziantep konumundaki kiralıklar

Düzenle:
ad
ad
ad
ad
ad
ad
ad
ad
Benzer aramalar

Gaziantep Kiralık Evler

Gaziantep, Türkiye’nin en kalabalık dokuzuncu şehridir. Akdeniz ile Güneydoğu Anadolu Bölgelerinin kesiştiği noktada yer alır. Konumu dolayısıyla, limanlara yakın bir şehir olmasının verdiği avantajla, sanayisi gelişmiştir.

Gaziantep’te kiralık ev aramak için, Rentola’yı ziyaret edebilirsiniz. Geniş ilan seçenekleriyle Rentola, Gaziantep kiralık daire veya kiralık müstakil ev ihtiyaçlarınıza cevap vermek için hazır.

Gaziantep kiralık evlerle ilgili bu yazıda, aşağıdaki konularda bilgiler bulabilirsiniz:

 • Gaziantep kiralık evler
 • Gaziantep’te nasıl kiralık ev bulunur?
 • Gaziantep tarihi
 • Gaziantep iş imkanları
 • Gaziantep boş kiralık evler
 • Gaziantep’te gezilecek yerler

Gaziantep kiralık evler

Antep fıstığı ile özdeşleşen Gaziantep, gastronomi turizmi dendiğinde akla ilk gelen rotalardan biridir. Özellikle et yemekleri ile ünlü olan Gaziantep mutfağının öne çıkan lezzetleri arasında; Ali Nazik kebabı, beyran çorbası, içli köfte, mercimek köftesi, baklava ve katmer gösterilebilir.

Lezzetler ve medeniyetler şehri Gaziantep’te kiralık daire arıyorsanız, en yeni ilanları takip etmek için Rentola’yı kullanın. Gaziantep’te kiralık müstakil ev de arıyor olabilirsiniz. Bu durumda, arama aracınızı, aradığınız kriterlere göre güncelleyin ve yayınlanan en yeni Gaziantep kiralık müstakil ev ilanlarından ilk siz haberdar olun.

Gaziantep’te nasıl kiralık ev bulunur?

Gaziantep, ikisi merkez olmak üzere toplam dokuz ilçeden oluşur. Gaziantep’n merkez ilçelerini aşağıda görebilirsiniz:

 • Şehitkamil: Adını Antep savunmasının ilk şehitlerinden olan Mehmet Kâmil’den alan ilçe, Gaziantep’in nüfus yoğunluğu yüksek ilçelerinden biridir. Gaziantep Şehitkamil’de kiralık daire bulmak istiyorsanız, Rentola’da yer alan ilanları kontrol ederek, kriterlerinize uygun bir arama aracı oluşturmanızı öneririz.
 • Şahinbey: Adını Kuvayi Milliye komutanlarından Şahin Bey’den alan ilçe, Gaziantep il merkezine yakınlığı sayesinde hem ekonomik faaliyetler hem de alışveriş olanakları açısından gelişmiştir. Gaziantep Şahinbey’de kiralık daire bulmak için, Rentola’da arama kriterlerinizi daraltın ve hemen sonuçları görüntüleyin.


Gaziantep tarihi

Türkiye’de yaşamın sürdüğü en eski yerleşim yerlerinden kabul edilen Gaziantep’te Yontma Taş Devri’nden bu yana insanların yaşadığına inanılmaktadır. Dülük, günümüzde Gaziantep yakınlarında bulunan yerleşim yerinin adıdır. İpek Yolu üzerinde yer aldığı için çok gelişmiştir.

Şehirde zaman içinde Hititler, Medler, Asurlular, Persler hüküm sürmüştür. 1071’de Selçuklu yönetimine girdikten sonra sırasıyla Dulkadiroğulları ve Memlüklüler egemenliğine geçtiği dönemler de olmuştur. Osmanlı yönetimine geçmesi 1516 yılına rastlar. Osmanlı tarafından kente pek çok cami, medrese, han ve hamam inşa edilmiştir.

Tarih boyunca gözde bir kent olan Gaziantep, günümüzde de önemini korumaktadır. Burada yaşamayı düşünüyorsanız, Gaziantep kiralık ev ilanlarını Rentola’dan takip etmeyi unutmayın.

Hayalinizdeki kiralık evi Gaziantep’te bulmak için vakit kaybetmeyin. Hemen Rentola’ya girin ve sayısız Gaziantep kiralık daire ilanı içinden, ihtiyaçlarınıza en uygun olanı seçin. 

Gaziantep iş imkanları

Gaziantep, ulaşım olanakları ve liman kentlerine yakınlığı sayesinde, Türkiye’nin sanayisi gelişmiş illerinden biridir. Tarım faaliyetleri de şehrin ekonomisinde büyük yer tutar. Adından da anlaşılabileceği üzere, Türkiye Antep fıstığı üretiminin büyük kısmı, Gaziantep’ten karşılanır. Hatta şehirde bir de Antep Fıstığı Araştırma Enstitüsü bulunmaktadır.

Gaziantep’e iş için taşınmayı düşünüyorsanız, yapmanız gereken işlerin başında Gaziantep kiralık ev alternatiflerini incelemek gelir. Rentola, bu konuda size arama aracı oluşturarak hızlı bir şekilde aradığınız kriterlere uygun kiralık daireyi Gaziantep’te bulma fırsatı verir.

Gaziantep boş kiralık evler

Gaziantep; tarihi, kültürü ve mutfağı ile gittikçe daha yüksek oranlarda tanınan bir şehir olarak karşımıza çıkar. Gaziantep’teki boş kiralık evleri ve daha fazla kiralık konut alternatifini, tek bir çatı altında, Rentola’da bulabilirsiniz. 

Gaziantep’te gezilecek yerler

Gaziantep’te kiralık evinizi bulduktan sonra sıra geldi bu güzel şehri keşfetmeye. Birbirinden keyifli gezi rotalarından öne çıkanları, aşağıdaki listede görebilirsiniz.

 • Zeugma Mozaik Müzesi: Dünya’daki en kapsamlı mozaik müzesi olarak kabul edilen Zeugma Mozaik Müzesi, şehir merkezine de yakınlığıyla, sık sık ziyaret etmek isteyeceğiniz bir nokta olabilir. Gaziantep’te müstakil ev kiraladıysanız, dört mevsimin de ılıman geçtiği kentte açık havanın tadını çıkarabilirsiniz. Hata belki siz de mozaik sanatıyla ilgilnemek isteyebilirsiniz.
 • Gaziantep Arkeoloji Müzesi: Müze gezmeyi sever misiniz? O halde Gaziantep’te ev kiralayarak yaşamaya başlamakla çok yerinde bir karar verdiniz demektir. Çünkü Gaziantep ve çevresinde, pek çok müze ve ören yeri, ziyaretinizi bekliyor. Gaziantep Arkeoloji Müzesi de bunlardan biri. Müzede Müzekart’ınızı kullanabilirsiniz.
 • Gaziantep Kalesi: Türkiye’de ayakta kalabilen kalelerin en güzel örneklerinden biridir. İlk olarak Roma Dönemi’nde gözetleme kulesi olarak yapılmış, bugünkü halini ise Bizans Dönemi’nde almıştır. Şehir merkezinden de görülebilen kale, 25-30 metre yükseklikteki bir tepenin üzerinde yer alır. Gaziantep’te evinizi kiraladıktan sonra, ihtiyaçlarınızı gidermek için şehir merkezine uğradığınızda, tarihin kendisi olan bu kaleye bakmak için bir dakikanızı ayırdığınızdan emin olun.
 • Elmacı Pazarı: Şehrin tarihi kısmında yer alan pazarlardan olan Elmacı Pazarı, yöresel baharatları, yiyecekleri, pişirme aletlerini ve daha nicelerini bulabileceğiniz, otantik bir pazar yeridir. Şehrin turistik yerlerinden biridir. Gaziantep’te kiralık ev arayışınızı sonlandırdıktan sonra, burayı ziyaret edebilir ve yerel kültüre dair pek çok detayı burada bulabilirsiniz.

Hayallerinizdeki daireyi Gaziantep kiralık daire alternatifleri içinde bulmak için, bugün bir arama aracı oluşturun.

{"slug":"gaziantep","title":"Gaziantep"}
gaziantep