39 özel mülkler bulundu
Filtreleri gizle
1
8
Ara
Filter icon Aramayı filtrele
39 özel mülkler bulundu

Samsun konumundaki kiralıklar

Düzenle:
ad
ad
ad
ad
ad
ad
ad
ad
Benzer aramalar

Samsun Kiralık Evler

Samsun, Karadeniz Bölgesi’nde yer alır ve Türkiye’deki otuz büyükşehirden biridir. On yedi ilçesi ve 1.3 milyon nüfusu vardır. Bu özelliği ile bölgedeki en kalabalık, Türkiye’deki ise on altıncı en kalabalık şehirdir.

Samsun’da kiralık ev arıyorsanız, çok sayıda seçeneği tarayarak en uygun Samsun kiralık ev seçeneğini bulabilmek için Rentola’yı deneyin.

Bu yazıda, Samsun kiralık evlerle ilgili aşağıdaki konularda bilgiler okuyacaksınız:

  • Samsun kiralık evler
  • Samsun’da nasıl kiralık ev bulunur?
  • Samsun tarihi
  • Samsun iş imkanları
  • Samsun boş kiralık evler
  • Samsun’da gezilecek yerler

Samsun kiralık evler

Yerleşim geçmişi çok eski çağlara uzanan Samsun, bugün bulunduğu bölgede yer alan en gelişmiş şehirlerden biridir. Samsun’da yaşamak istiyorsanız, Samsun’daki kiralık daire seçeneklerini ve daha pek çok ilanı Rentola’da görüntüleyebilirsiniz.

19 Mayıs 1919’da Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışı, milli tarihimiz ve cumhuriyetimiz açısından son derece önemlidir. Atatürk’ün şehri olarak da anılan Samsun’da kiralık eviniz olsun isterseniz, Rentola’ya bugün üye olun.

Kızılırmak ve Yeşilırmak, Samsun sınırları içinde denize dökülür. Bu sayede bölgede iki büyük delta oluşumu gözlenir.

Orta Karadeniz Bölümü’nde yer alan Samsun’da kiralık ev bulmak için birden fazla platformu takip ederek zaman kaybetmeyin. Rentola’ya üye olarak, en yeni Samsun kiralık ev seçeneklerine kolayca erişim elde edin.

Samsun’da nasıl kiralık ev bulunur?

Bitki örtüsü ve biyolojik çeşitlilik açısından büyük öneme sahip olan Samsun’da kuş çeşitliliği de dünyaca ünlüdür. Karadeniz’deki en uzun kıyı şeritlerinden birine sahip olan Samsun’da yaşamaya karar verdiyseniz, sayısız Samsun boş kiralık daire seçeneğinden ihtiyaçlarınıza en uygun olan daireyi seçmek için Rentola’ya başvurun.

1975 yılında, bölgeye yeni bir soluk getirmek ve katkı yapmak amacıyla Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Samsun’da kurulmuştur. Yüksek öğrenim tercihiniz Ondokuz Mayıs Üniversitesi ise, kampüs yakınlarında Samsun kiralık dairelere göz atarak, uygun bir barınma alternatifi araştırabilirsiniz.

Samsun tarihi

Samsun’da yerleşimin Eski Taş Devri’ne değin uzandığına inanılmaktadır. Bölgede bulunan Tekkeköy Mağaraları arkeolojik sit alanı, bunun en değerli kanıtıdır. Bu özelliği ile Samsun, Karadeniz Bölgesi’ndeki en eski, Türkiye’deki üçüncü en eski, dünyada ise sekizinci en eski yerleşim yeri olma özelliği taşır.

Samsun’a yerleşmeye karar verdiyseniz, tarihi dokusu ve deniz manzaraları ile eşsiz Samsun kiralık ev seçeneklerine göz atmak için geç kalmadan Rentola’ya kaydolun.

Hitit topraklarına katılıncaya kadar çok sayıda göçebe ve yarı göçebe kavim tarafından yerleşim yeri olarak kullanılan Samsun, Hititlerin çöküşünün ardından Friglerce ele geçirilmiştir.

Roma ve Bizans egemenliklerine kadar çeşitli kolonilere ev sahipliği yapan Samsun, 1178 yılında Anadolu Selçuklu Devleti topraklarına katılarak Türklerin egemenliğine girmiştir.

Birinci Dünya Savaşı sonrası Rum, Ermeni ve Türkler arası kargaşanın iyiden iyiye boy gösterdiği şehirde, asayişi sağlamak üzere görevlendirilen ve o zaman 9. Ordu Müfettişliği görevine getirilen Mustafa Kemal, 19 Mayıs 1919 günü Samsun’a ulaşmıştır. Milli Mücadele yıllarında Ankara Hükümeti’nden yana tavrını koruyan Samsun, cumhuriyet dönemiyle birlikte, eski önemine de kavuşmaya başlamıştır, denilebilir. Demiryolu atılımları ile gelişimini sürdüren şehir, 2014 yılında çıkarılan ilgili yasa ile büyükşehir belediyesi statüsü kazanmıştır.

Samsun iş imkanları

Samsun’da yaygın geçim kaynaklarını balıkçılık, tarım, sanayi ve enerji olarak sıralayabiliriz. Son yıllarda gerçekleştirilen enerji yatırımları ile birlikte Samsun, dış enerji kaynaklarının Türkiye’ye giriş yaptığı ve dağıtıldığı önemli bir konuma erişmiştir.

Samsun’da çalışmak istiyorsanız, Samsun kiralık daire arayışınızda Rentola’yı deneyebilirsiniz.

Samsun’da hem sofra balıkçılığı hem de endüstriyel balıkçılık yapılmaktadır. Bölgeden en çok alınan deniz mahsulü sazan olarak kayda geçmiştir. Karadeniz’in orta kıyısında yer alan Samsun’a iş için taşınıyorsanız, çok sayıda Samsun kiralık daire seçeneğini incelemek ve hayalinizdeki kiralık eve Samsun’da taşınmak için Rentola’yı takip ettiğinizden emin olun.

Samsun boş kiralık evler

Samsun’da boş kiralık ev bulmak için Rentola’ya üye olduktan sonra, hiçbir fırsatı kaçırmamak için bir arama aracı oluşturun. Böylece, hayalinizdeki kiralık evi Samsun’da bulmanız mümkün olur.

Samsun mutfağı, Karadeniz, Balkan, Anadolu ve Kafkas izleri taşır. Cumhuriyetin ilk yıllarında başlayan mübadele etkisi ile göç alan Samsun’da, hem ağız, hem mutfak hem kültür açısından çeşitli izlere rastlanabilir.

Samsun’a taşınmayı düşünüyorsanız, yaşamak istediğiniz bölümü kararlaştırdıktan sonra uygun Samsun kiralık daire seçeneklerini eleyerek işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Örneğin, Rentola ile aramanızı daraltarak sadece Samsun Çarşamba kiralık daire listelerini görüntüleyebilirsiniz.

Sadece Samsun’da değil Türkiye’nin hemen hemen tüm bölgelerinde sevilerek tüketilen Samsun pidesi, bölgenin sevilen yiyeceklerindendir. Ayrıca, karalahana, kaldırık gibi Karadeniz Bölgesi’ne özgü bitkilerin çorba ve kavurmaları da Samsun mutfağında önemli yer tutar. 

Samsun’da gezilecek yerler

Samsun’da kiralık evinizi bulduktan sonra, şehri keşfetmeye başlayabilirsiniz. Doğası, mutfağı, iş ve eğitim imkanları ile Samsun’da ev kiraladığınıza ve yaşamaya başladığınıza fazlasıyla memnun kalabilirsiniz.

  • Bandırma Vapuru Müzesi: Orijinal Bandırma Vapuru yerine benzerinin inşa edilerek sergilenmesi ile oluşan müzeyi denizde demirlenmiş halde gezebilirsiniz.
  • Onur Anıtı: Samsun’un İlkadım ilçesinde yer alan Atatürk Parkı’nda bulunan ve şehrin simgesi haline gelen anıttır. Mustafa Kemal’in Samsun’a çıktığı noktaya dikilen bu anıt, Kurtuluş Savaşı’nın başlangıcını temsil eder. 1932 yılında resmi törenle açılmıştır.
  • Samsun Kızılırmak Deltası, Kuş Cenneti: Şehrin kalabalığından uzaklaşmak istediğinizde buraya gelebilir ve huzurlu bir gün geçirebilirsiniz. Dilerseniz bisiklet kiralayarak, doğanın tadını çıkarırken spor da yapabilirsiniz.

Samsun’da evinizi kiraladıktan sonra gezip görebileceğiniz pek çok yer, deneyimleyebileceğiniz sayısız aktivite sizi bekliyor olacak.

{"slug":"samsun-ilkadim","title":"Samsun"}
samsun-ilkadim