2 özel mülkler bulundu
Filtreleri gizle
1
8
Ara
Filter icon Aramayı filtrele

Sivas konumundaki kiralıklar

Düzenle:
ad
Benzer aramalar

Sivas Kiralık Evler

Sivas, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan bir şehirdir. Türkiye İstatistik Kurumu’nun adrese dayalı nüfus kayıt sistemi sonuçlarına göre Sivas’ın nüfusu 636 bindir. Bu özelliğiyle Türkiye’nin en kalabalık 32. şehridir. Sivas, 28.164 kilometrekarelik alanı ile yüz ölçümü bakımından Türkiye’nin en büyük ikinci şehridir.

Sivas’ta kiralık evler ile ilgili bu yazıda, Sivas’la ilgili pek çok bilgi bulabilirsiniz.

  • Sivas kiralık evler
  • Sivas’ta nasıl kiralık ev bulunur?
  • Sivas tarihi
  • Sivas iş imkanları
  • Sivas boş kiralık evler
  • Sivas’ta gezilecek yerler

Sivas kiralık evler

Coğrafi konumu ile Sivas, tarih boyunca Mezopotamya ile Anadolu arasında kervanların geçtiği illerden biridir. Türkiye’de, Konya’dan sonra en fazla Selçuklu eseri Sivas’ta bulunmaktadır. Sivas’ta kiralık dairelerle ilgili bilgi almak için Rentola’yı ziyaret edin. Sayısız ilan arasından size en uygun olan kiralık daireyi Sivas’ta bulmak için hemen şimdi Rentola’ya kaydolun.

Türkiye sınırları içinde doğarak denize dökülen en uzun ırmak olma özelliği taşıyan Kızılırmak ile Yeşilırmak Sivas’tan doğar. Ayrıca Fırat nehrinin önemli kollarından olan Karasu Nehri de Sivas’tan doğar. Sivas şehri üç vadi arasına kurulmuştur.

Sivas’ta karasal iklim görülür. Bu doğrultuda yetiştirilebilen başlıca tarım ürünleri; tahıl grubu, şeker pancarı ve patatestir.

Sivas’ta nasıl kiralık ev bulunur?

Sivas’a taşınmaya veya Sivas’taki kiralık evinizi değiştirmeye mi karar verdiniz? Rentola ile bu artık çok kolay! Hemen bugün Rentola’ya kaydolun ve sayısız Sivas kiralık daire fırsatından dilediğinizi seçin.

Rentola ile arama yapmak için arama sayfasına Sivas kiralık daire kriterlerinizi tanımlayın. Sonuçları daraltmak için filtreleri kullanabilirsiniz.

Sivas tarihi

Sivas isminin antik çağdaki kullanımı, resmi kaynaklarda Sebastea olarak geçer. Üçüncü yüzyılda bir Roma şehri olan Sebastea, 11. yüzyılda Türkmen beyliği Danişmendliler tarafından fethedilir ve ismi Sivas olarak değiştirilir. 1172’de Selçuklular tarafından fethedilen Sivas, Anadolu’daki en önemli şehirlerden biri haline gelir.

Anadolu’nun önemli yerleşim merkezlerinden biri olan Sivas’ta kiralık ev arıyorsanız, Rentola ile artık işiniz çok kolay. Çeşitli listelerden derlediği ilan seçenekleri ile Rentola, hayalinizdeki kiralık evi Sivas’ta bulmanız için durmadan çalışıyor. Rentola arama aracı oluşturarak yeni yayınlanan Sivas kiralık ev, Sivas kiralık daire ve daha pek çok ilana erişim sağlayabilirsiniz.

Kurtuluş Savaşı’nın temellerinin atıldığı Sivas Kongresi’ne ev sahipliği yapan Sivas’ta kiralık ev aramak için Rentola’ya kaydolmanız yeterli.

Sivas iş imkanları

Sivas ekonomisi, tarıma ve sanayiye dayalıdır. Sivas öncelikle bir tarım şehridir. Buğday, arpa, çavdar, ay çekirdeği, patates ve şeker pancarı, bölgede en çok yetiştirilen tarım ürünleridir.

Sivas’ta ayrıca Türkiye’nin en önemli enerji kaynaklarından biri olan Kangal Termik Enerji Santrali bulunur. Türkiye’nin en büyük linyit işletmesi de yine Sivas’tadır.

Çalışmak için Sivas’a taşınmayı istiyorsanız, Sivas’taki kiralık daireleri araştırmak ve hayalinizdeki kiralık daireyi Sivas’ta bulabilmek için Rentola’yı deneyin.

Tarihi boyunca, doğu-batı ve kuzey-güney arası bağlantı noktası olma özelliği ile önem taşıyan Sivas, demiryolu ulaşımının yaygınlaşması ile bu önemini korumaya devam etmiştir. Sivas ayrıca havayolu ile İstanbul’a, Ankara üzerinden bağlanır. Ulaşım olanakları da gelişmiş olarak tanımlanabilecek Sivas’ta kiralık evinizi ararken, Rentola’yı kullanın, vaktiniz size kalsın. Rentola çeşitli listeleri sizin için tarar ve uygun kriterlerdeki Sivas kiralık ev seçeneklerini size sunar.

Sivas boş kiralık evler

Sivas’ın Kangal ilçesinde yetişen, dünyaca ünlü, Türk kökenli çoban ve bekçi köpeği ırkı olan Kangal köpeği, Sivas’ın sembollerinden kabul edilir.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, cumhuriyetin kuruluşunun 50. yılı anısına 1974 yılında Sivas’ta kurulmuştur. Yüksek öğrenim için tercihiniz Sivas olacaksa, Sivas’taki uygun kiralık daire seçeneklerini görmek için Rentola’yı ziyaret edin. Bir arama aracı oluşturarak Sivas kiralık daire ilanlarını takibe alın. Siz derslerinize konsantre olurken, Rentola sizin için arama yapsın.

Sivas’ta gezilecek yerler

Sivas’ta kiralık evinize yerleştikten sonra, Selçuklulardan kalma tarihi yapıları ile ünlü Sivas’ı tanımaya başlayabilirsiniz.

  • Divriği Ulu Camii: UNESCO tarafından Dünya Mirasları Koruma Listesi’ne alınan Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası, 1228 yılında yapılmıştır. İslam mimarisinin şaheseri olarak kabul gören camii ve hastanesi, sofistike tonoz tekniği, yaratıcı iç mekan süslemeleri ve kubbesi ile görenleri kendine hayran bırakmaktadır. Sivas’ta kiralık dairenize yerleştikten sonra ilk fırsatta Divriği Ulu Camii ve Darüşşifasını ziyaret edebilir ve kendinizi şanslı hissedebilirsiniz.
  • Çifte Minareli Medrese: Selçuklu Dönemi’nin en önemli eserlerinden olan Çifte Minareli Medrese, Sivas’ın sembollerinden biri kabul edilir. Mimarisi ve döneminin en prestijli eğitim kurumlarından biri olması açısından önem taşıyan bu tarihi yapıdan günümüze kadar gelebilen kısım ön cephesi ve minareleridir. Buna rağmen görenleri derinden etkilemeyi başarır.
  • Gökpınar Gölü: Ailecek giderek göl manzarasının tadını çıkarabilir, içinde bulunan restoranda karnınızı da doyurarak keyifli bir gün geçirebilirsiniz. Berraklığı ile ünlü Gökpınar Gölü’nü seyretmeye doyamayacaksınız. Gökpınar Gölü, Sivas’ta kiralık evinizi bulduktan sonra, ziyaret etmek isteyebileceğiniz ilk yerlerden biri olabilir.
  • Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi: Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı Sivas Kongresi’ni müze olarak gezebilirsiniz. Mustafa Kemal Atatürk’ün eşyalarının sergilendiği ve Sivas’ta kaldığı odasının da görülebileceği bu müze, Sivas’ın sembollerinden biri kabul edilir. Oldukça iyi korunmuş ve düzenlenmiş olan Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi, hiç şüphesiz uğrak yerlerinizden biri olacak.

Sivas, tarihi eserleri, doğal güzellikleri, lezzetli yemekleri ve sıcacık kültürü ile sizi kucaklamaya hazır. Rentola ile Sivas’ta kiralık evinizi bulabilir, sonra da Sivas’ın güzelliklerini keşfe çıkabilirsiniz.

{"slug":"sivas","title":"Sivas"}
sivas